Biuro Obsługi Zamówień 728-831-127 lub sklep@lumenpro.pl

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO LUMENPRO

www.lumenpro.pl

 

Sklep internetowy „LumenPro”, działający pod adresem www.lumenpro.pl, prowadzony jest przez Inergia Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie ul. Budowlana 9 20-469 Lublin, wpisaną przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku VI Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000253092, NIP 946-24-86-349, REGON 060111365, Kapitał zakładowy 950 000,00 zł.

 

§1 Informacje ogólne


 1. Przedmiotem sprzedaży w sklepie internetowym "LumenPro" są produkty oferowane na stronie www.lumenpro.pl.
 2. Prezentowane ceny są cenami brutto. Na karcie produktu widoczna jest zarówno cena netto jak i brutto.
 3. Podane ceny na stronie internetowej obowiązują tylko i wyłącznie podczas sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej www.lumenpro.pl.
 4. Wszystkie prezentowane towary są fabrycznie nowe , jeśli jest inaczej jest to napisane na stronie produktu.
 5. Towar z ekspozycji jest fabrycznie nowy, lecz nie posiada oryginalnego opakowania.
 6. Ceny nie obejmują źródeł światła (żarówek itp.), kosztów montażu oraz transportu. Jeżeli cena zawiera źródła światła taka informacja widnieje w opisie przedmiotu.
 7. Produkty wystawione w Sklepie zawierające cenę 0.00 zł, są wyłącznie informacją handlową i nie stanowią oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.
 8. Podmiotem realizującym sprzedaż jest Inergia Sp. z o.o., ul. Budowlana 9, Lublin,NIP 946-24-86-349.
 9. Klient sklepu internetowego (odwiedzający witrynę) składa zamówienie, które rozumiane jest jako oferta zawarcia umowy kupna (art. 66 Kodeksu Cywilnego) - na warunkach określonych w niniejszym regulaminie.
 10. Do sprzedaży w ramach okresowych PROMOCJI oraz WYPRZEDAŻY organizowanych przez sklep internetowy "LumenPro" przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania zamówień, aż do wyczerpania się towarów objętych promocją lub wyprzedażą.

 

§2 Zamówienia


 1. Zamówienia on-line przyjmowane są przez nasz sklep 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Odbieramy telefony i odpisujemy na e-maile w dni robocze w godzinach 8.00-16.00
 2. Zamówienie przekazywane jest do realizacji tylko po potwierdzeniu zamówienia oraz podaniu wszystkich niezbędnych danych. Umieszczenie produktu w "koszyku" nie jest równoznaczne ze złożeniem zamówienia.
 3. Zamówienia można składać telefonicznie oraz e-mailowo. Konieczne jest podanie niezbędnych danych do prawidłowej realizacji zamówienia, na które składają się: imię, nazwisko, nazwa firmy wraz z numerem NIP (o ile nabywcą jest podmiot gospodarczy) dokładny adres, telefon, adres e-mail. Transakcja jest wiążąca z chwilą potwierdzenia przez Sklep założenia zamówienia.
 4. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. W takiej sytuacji Kupujący podejmuje decyzję o tym, czy zamówienie ma być realizowane tylko częściowo, w całości po skompletowaniu całego zamówienia lub anulowane. Jeśli paczka ma zostać podzielona, sklep zastrzega sobie doliczanie dodatkowej opłaty wg cennika za wysyłkę drugiej części zamówienia.
 5. Informacje o brakach, bądź o wydłużonym czasie realizacji zamówienia, będą przekazywane klientowi niezwłocznie.
 6. Okres realizacji zamówienia wskazany jest pod każdym produktem i liczony jest w pełnych dniach roboczych (pomijając soboty, niedziele i święta) od chwili potwierdzenia zamówienia oraz podania wszystkich niezbędnych danych do jego realizacji. Jeśli na stronie nie ma informacji o czasie realizacji na dany przedmiot, zamówienie będzie zrealizowane w okresie do 21 dni od chwili potwierdzenia zamówienia oraz podania wszystkich niezbędnych danych do jego realizacji.
 7. W przypadku zamówienia z wybraną formą płatności e-przelewem (w tym karta kredytowa i raty) lub przelew bankowy, okres realizacji zamówienia liczy się od chwili zaksięgowania wpłaty na koncie.
 8. Klient może dokonywać zmian w zamówieniu lub je anulować do momentu przygotowania zamówienia do wysyłki.
 9. W przypadku braku zapłaty za towar objęty zamówieniem w terminie 14 dni od dnia złożenia zamówienia, Sklep może anulować złożone przez Klienta zamówienie.
 10. Klientów, którzy chcą otrzymać fakturę VAT prosimy o uzupełnienie danych Firmy wraz z numerem NIP przed złożeniem zamówienia. W przypadku nie wypełnienia powyższych danych wystawienie faktury VAT w terminie późniejszym nie będzie możliwe.

 

§3 Płatności


 1. W sklepie LumenPro udostępnione są następujące sposoby płatności:
  • Gotówka – przy odbiorze osobistym zamówionych towarów w siedzibie firmy;
  • Za pobraniem – w tym przypadku należy zapłacić za zamówienie w momencie odbioru paczki od kuriera przy czym ta forma płatności za pobraniem jest dostępna dla zamówień do wartości 6000,00 PLN brutto;
  • E-przelew– jest to bardzo szybki, bezpieczny i bezprowizyjny dla Klienta sposób płatności; autoryzacja odbywa się w czasie składania zamówienia, a zapłata wpływa na nasze konto w ciągu kilkunastu minut w przypadku prawidłowo przeprowadzonej płatności.
  • Karta kredytowa - zamówienie zostanie zrealizowane analogicznie jak w przypadku przelewu e-przelewu, poprzez platformę PayU.
 2. Rozliczenia transakcji kartą kredytową, e-przelew oraz zakup na raty przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU.

 

§4 Dostawa towarów


 1. Towary zamówione w sklepie internetowym LumenPro.pl dostarczane są przez firmy kurierskie
 2. Aktualny (stan na 07.01.2021 roku) cennik kosztów transportu na terenie Polski przedstawia poniższa tabela. Cennik międzynarodowy dostępny w zakładce "dostawa"
  Sposób dostawy Całkowity koszt dostawy na terenie RP(zawiera VAT) Czas WYSYŁKI/DOSTAWY* Darmowa przesyłka na terenie RP ***
  Przesyłka kurierska(przedpłata) 15,00 zł 24 h Zamówienie powyżej 300 zł*
  Przesyłka kurierska (płatność przy odbiorze**) 25,00 zł 24 h Zamówienie powyżej 300 zł*

  * Podany w tabeli czas dostawy liczony jest od momentu przekazania przesyłki kurierowi. Czas dostępności towarów jest widoczny przy każdym produkcie w momencie zamówienia.
  ** Maksymalna wartość zamówienia przy płatności przy odbiorze to 6000,00 PLN brutto.
  ***Darmowa przesyłka nie obowiązuje przy zamówieniach o wadze powyżej 30 kg, gdy rozmiar przesyłki jest niestandardowy lub przesyłka musi być wysłana na palecie. Darmowa wysyłka jest realizowana tylko na terenie Polski. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia kosztów przesyłki.

 3. Informacje dotyczące ustalenia kosztów przesyłki niestandardowej udzielane są za pośrednictwem poczty elektronicznej lub pod numerem telefonu podanym na stronie sklepu.
 4. Koszty transportu wykazywane są na dokumencie sprzedaży jako pozycja „Usługa transportowa".
 5. Przy każdym towarze dostępnym w naszym sklepie, obok ceny widnieje informacja o jego aktualnej dostępności (towar dostępny - ilość dni realizacji zamówienia np. 2-14 dni, "towar na zamówienie").
 6. Na czas dostawy zamówionego towaru do Klienta składa się:
 7. W chwili wysłania paczki z naszego magazynu, Klient otrzymuje informację za pośrednictwem poczty elektronicznej (mailem) z numerem przesyłki od firmy kurierskiej.
  • w przypadku towarów dostępnych na zamówienie – czas oczekiwania na realizację zamówienia u producenta – o czasie tym Klient zostanie poinformowany przez pracownika sklepu internetowego LumenPro,
  • czas przygotowania zamówienia – kompletowanie przesyłki, oczekiwanie na zaksięgowanie płatności, wystawienie dokumentu sprzedaży, przygotowanie paczki,
  • czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską.
  • przy wyborze Inpost paczkomaty zastrzegamy sobie prawo do wysłania przesyłki kurierem, jeśli wymiary przesyłki okażą się większe niż wymiary skrytki lub wysyłki bezpośredniej od dostawcy. Prosimy o wpisanie ewentualnego adresu dostawy dla kuriera.
 8. W przypadku zamówień z opcją odbioru osobistego, pracownik sklepu internetowego LumenPro skontaktuje się z Klientem, w celu ustalenia terminu i miejsca odbioru. Odbiór osobisty jest możliwy w siedzibie firmy Inergia Sp. z o.o. Salon Oświetlenia Budowlana 9, 20-469 Lublin.
 9. Sklep przekaże Klientowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy najpóźniej w chwili dostarczenia zamówionego towaru. Potwierdzenie obejmować będzie informacje, o których mowa w art. 12. ust. 1 Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.
 10. Po dokonaniu odbioru przesyłki zaleca się, aby Klient w obecności Kuriera otworzył paczkę i sprawdził czy jej zawartość zgadza się z zamówieniem oraz czy produkty nie są uszkodzone. Zgodnie z art. 74 Prawa przewozowego – „Jeżeli po wydaniu przesyłki ujawniono ubytek lub uszkodzenie niedające się z zewnątrz zauważyć przy odbiorze, przewoźnik ustala stan przesyłki na żądanie uprawnionego zgłoszone niezwłocznie po ujawnieniu szkody, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki”
 11. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń towaru spisanie protokołu w obecności kuriera (odpowiedni druk reklamacyjny powinien posiadać przy sobie pracownik firmy kurierskiej), będzie podstawą rozpatrzenia reklamacji. Prosimy również w takiej sytuacji niezwłocznie skontaktować się ze sklepem.
 12. Dane osobowe Kupującego będą mogły być udostępniane innym podmiotom (np.dostawcom, firmom kurierskim) wyłącznie w celu realizacji umowy, obsługi procesu reklamacji, w celu wysyłki bezpośredniej towarów etc.
 13. Dla wszystkich Kontrahentów e-faktura jest domyślna i akceptując regulamin kontrahent zgadza się na e-fakturę.

 

§5 Odstąpienie od umowy


 1. Zamówienia złożone przez Konsumentów/Przedsiębiorców na prawach konsumentów (Przedsiębiorca na prawach Konsumenta – Klient, który jest osobą fizyczną zawierającą Umowę Sprzedaży bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) - o ile nie dotyczyły wyrobów prefabrykowanych lub wykonywanych na indywidualne zamówienie – mogą być anulowane przed ich realizacją. W tym celu Konsument/Przedsiębiorca na prawach konsument powinien wysłać prośbę o anulowanie zamówienia na adres zwroty@lumenpro.pl
 2. Zamówienia złożone przez przedsiębiorców (zakup na fakturę VAT) nie mogą być anulowane po ich złożeniu – zapis ten dotyczy wyłącznie spółek prawa handlowego oraz zamówień składanych przez jednoosobowe przedsiębiorstwa w związku z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą.
 3. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku "O prawach konsumenta", Klient będący osobą fizyczną bądź przedsiębiorcą na prawach konsumenta, dokonujący zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, powiadomi Sprzedawcę o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość zakupionych towarów bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. W celu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy Klient (konsument lub przedsiębiorca na prawach konsumenta) może skorzystać z formularza odstąpienia i powinien złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy wysyłając w/w wypełnione oświadczenie na adres: LumenPro INERGIA Sp. z o.o., 20-469 Lublin, ul. Budowlana 9 lub na adres emailowy zwroty@lumenpro.ploraz dokonać zwrotu towaru do Sklepu.
 4. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie formularza odstąpienia od umowy przed jego upływem na adres e-mailowy zwroty@lumenpro.pl.
 5. Bieg terminu do odstąpienia od Umowy sprzedaży rozpoczyna się od chwili objęcia towaru w posiadanie przez Konsumenta (lub przedsiębiorcę na prawach konsumenta) lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku gdy Umowa sprzedaży obejmuje wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniego towaru, partii lub części, dla pozostałych umów – od dnia ich zawarcia.
 6. W przypadku odstąpienia od umowy Konsument (lub przedsiębiorca na prawach konsumenta) ma obowiązek zwrócić towar do Sklepu lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sklep do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od Umowy sprzedaży, chyba że Sklep zaproponował, że sam odbierze towar.
 7. W przypadku odstąpienia od umowy zwracane towary muszą być w stanie niezmienionym.
 8. Konsument (lub przedsiębiorca na prawach konsumenta) ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 9. W przypadku odstąpienia od umowy, Sklep niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta (lub przedsiębiorcy na prawach konsumenta) o odstąpieniu od Umowy sprzedaży, zwróci Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru. Jeżeli Sklep nie zaproponował, że sam odbierze towar od Konsumenta (lub przedsiębiorcy na prawach konsumenta) może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Klienta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 10. Prawo Konsumenta (lub przedsiębiorcy na prawach konsumenta) do odstąpienia od umowy nie przysługuje w przypadku:
  • gdy przedmiotem sprzedaży przez Sklep był towar nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji Konsumenta Konsument (lub przedsiębiorcy na prawach konsumenta) lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
  • gdy przedmiotem sprzedaży przez sklep były towary, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
  • W przypadku, gdy Klient nie jest konsumentem ani przedsiębiorcą na prawach konsumenta uprawnienie do odstąpienia od umowy, na zasadach określonych w niniejszym paragrafie, nie przysługuje.
  • Klient nie będący konsumentem dokonując zakupu towaru na cele związane z zarejestrowaną i prowadzoną działalnością zawodową lub gospodarczą nie może dokonać zwrotu zakupionych towarów.
 11. W przypadku rezygnacji z zakupu zwracany towar wraz z OŚWIADCZENIEM o ODSTĄPIENIU od UMOWY (wzór dostępny na stronie www.lumenpro.pl w zakładce REKLAMACJE/ZWROTY) należy odesłać na adres:Dział ZWROTÓW - INERGIA Sp. z o.o., 20-469 Lublin, ul. Budowlana 9
 12. W przypadku odstąpienia od umowy przez konsumenta (przedsiębiorcę na prawach konsumenta) koszt odesłania towaru do Sklepu ponosi konsument i nie podlega on zwrotowi.
 13. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych w ramach odstąpienia od umowy zopcją „za pobraniem”
 14. Przed odesłaniem towaru prosimy o skontaktowanie się z pracownikami sklepu internetowego LumenPro.

 

§6 Rękojmia za wady


 1. Wszystkie reklamacje rozpatrywane są w ustawowym terminie.
 2. W każdym przypadku prosimy o uprzedni kontakt z obsługą sklepu poprzez wysłanie do nas wypełnionego formularza reklamacyjnego. Jest on dostępny na stronie www.lumenpro.pl w zakładce REKLAMACJE/ZWROTY. Formularz może zostać wysłany na adres mailowy reklamacje@lumenpro.pl bądź pocztą tradycyjną na adres: Dział Reklamacji - INERGIA Sp. z o.o., 20-469 Lublin, ul. Budowlana 9.
 3. Po wstępnym rozpatrzeniu reklamacji skontaktujemy się z Państwem i poinformujemy Państwa o dalszych czynnościach związanych z rozpatrzeniem Państwa reklamacji. Sklep najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania żądania reklamacyjnego ustosunkuje się merytorycznie do jego treści (uzna lub odmówi uznania reklamacji).
 4. W przypadku konieczności odesłania towaru do sklepu w celu rozpatrzenia reklamacji zostanie on odebrany od Klienta na koszt sklepu lumenpro.pl przez firmę kurierską zamówioną przez Sklep.
 5. W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, a jeśli będzie to nie możliwe, sklep zwróci klientowi równowartość ceny produktu wraz z wszelkimi kosztami transportu lub możliwe będzie ustalenie ewentualnego rabatu. Sklep może również zaoferować za zgodą Klienta inne dostępne w sklepie produkty.
 6. Postanowienia niniejszego paragrafu w żadnym zakresie nie ograniczają uprawnień konsumentów wynikających z ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeksu Cywilnego.

 

§7 Gwarancja jakości


 1. Sklep internetowy (Sprzedawca) nie udziela własnej gwarancji jakości na oferowane towary.
 2. Towary dostępne w Sklepie internetowym mogą być objęte gwarancją producenta (nie sprzedawcy) jeżeli wynika to z informacji pochodzących od producenta. Co do zasady, przedmiotowe informacje umieszczone są w formie karty gwarancyjnej załączonej do towaru.
 3. Zakres, podstawy, okres trwania oraz inne warunki wykonania uprawnień gwarancyjnych względem producenta powinny być określone w informacjach od producenta, o których mowa w ust. 2 (w szczególności w treści karty gwarancyjnej).
 4. Gwarancja producenta, o której mowa w niniejszym paragrafie, nie obejmuje źródeł światła dostarczonych przez producenta w oprawie towaru chyba, że co innego wynika z informacji od producenta.
 5. Zamówiony produkt wysyłany jest do Klienta wraz z dowodem zakupu. W celu skorzystania z gwarancji jakości prosimy o jego zachowanie.
 6. Prosimy nie odsyłać reklamowanych towarów do naszego sklepu przed otrzymaniem informacji z naszego Działu Reklamacji ze wskazówkami dotyczącymi sposobu rozpatrzenia.
 7. Towary odesłane przez Klienta do Sklepu bez wcześniejszego uzgodnienia tego faktu z obsługą Sklepu, bez uprzedniego zgłoszenia pisemnej reklamacji mogą nie zostać przyjęte przez obsługę sklepu od firmy transportowej i odesłane do nadawcy na koszt nadawcy paczki.
 8. Procedura wytapiania i proces obróbki ręcznej opraw oświetleniowych oraz kloszy niesie za sobą pewne braki, przebarwienia, zniekształcenia oraz zmiany wytrzymałości szkła. Każdy klosz jest efektem własnoręcznej pracy mistrza. Drobne defekty oraz sporadyczne występujące na szkle pęcherzyki powietrza potwierdzają ręcznie wykonanie opraw oświetleniowych i nie są podstawą reklamacji.
 9. W każdym przypadku związanym z dochodzeniem praw w ramach „gwarancji jakości” prosimy o kontakt z obsługą sklepu poprzez wysłanie do nas wypełnionego formularza reklamacyjnego. Jest on dostępny na stronie https://www.lumenpro.pl/content/11-reklamacje-zwroty.
 10. Formularz może zostać wysłany na adres mailowy reklamacje@lumenpro.pl bądź pocztą tradycyjną na adres: Dział Reklamacji - INERGIA Sp. z o.o., 20-469 Lublin,ul. Budowlana 9.

 

§8 Zwrot należności Klientom


 1. Z zastrzeżeniem odpowiednich postanowień Ustawy o prawach konsumenta, oraz § 5 ust. 3 niniejszego Regulaminu, w przypadku zaistnienia okoliczności zobowiązujących Sklep do zwrotu należności wpłaconych przez Klienta na rzecz Sklepu, zwrot ten następuje nie później niż w terminie 14 dni.
 2. Jeżeli Klient dokonał płatności-przelewem zwrot należności następuje na wskazany na piśmie numer rachunku bankowego.
 3. W przypadku płatności przelewem tradycyjnym, płatności przy odbiorze lub gdy z przyczyn niezależnych od Sklepu identyfikacja rachunku bankowego, z którego nastąpiła płatność jest niemożliwa (brak możliwości zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty), zwrot nastąpi na konto podane w dyspozycji pisemnej Klienta przesłanej do Sklepu drogą mailową bądź pocztą tradycyjną. Sklep zastrzega sobie prawo do zweryfikowania tożsamości Klienta składającego polecenie zwrotu, w przypadku powzięcia wątpliwości co do tożsamości Klienta.
 4. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedokonanie zwrotu należności lub jego opóźnienie, jeżeli nastąpiło to z powodu przekazania przez Klienta błędnych danych osobowych (imię, nazwisko, adres) lub błędnego numeru konta.

 

§9 Zwrot zużytego sprzętu elektronicznego


 1. Konsument ma prawo do nieodpłatnego zwrotu zużytego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Zwrot zużytego sprzętu może nastąpić wyłącznie w przypadku, gdy zakup nowego produktu dokonany zostanie w sklepie internetowym www.lumenpro.pl i będzie obejmował produkt zużyty tego samego rodzaju, pełniący te same funkcje co produkt dostarczony. Zamiar zwrotu zużytego produktu należy zgłosić drogą mailową na adres mailowy reklamacje@lumenpro.pl w okresie nie dłuższym niż 3 dni od daty otrzymania nowego produktu. Zwrot dokonywany będzie po zweryfikowaniu przez Sprzedawcę dokonanych przez Klienta zakupów. Decyzja dotycząca zwrotu zostanie podjęta w ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania zgłoszenia. Zużyty produkt powinien być kompletny. O sposobie i terminie odbioru zużytego sprzętu Klient zostanie poinformowany mailowo na adres podany w trakcie rejestracji w sklepie internetowym lumenpro.pl

 

§10 Postanowienia końcowe


 1. Towary prezentowane na stronach Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
 2. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za blokowanie przez administratorów serwerów pocztowych przesyłania wiadomości na adres e-mail wskazany przez Klienta oraz za usuwanie i blokowanie wiadomości e-mail przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze używanym przez Klienta.
 3. Ewentualne spory pomiędzy Klientem będącym Konsumentem a Sklepem, zostaną poddane rozstrzygnięciu sądu właściwego zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego z dnia 17 listopada 1964 roku (Dz. U. Nr 43, poz. 296 z późn. zm.).
 4. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a w szczególności Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o prawach konsumenta.
 5. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 01.01.2021 roku do odwołania.
 6. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Zamówienia złożone przed datą wejścia w życie zmian do niniejszego Regulaminu są realizowane na podstawie zapisów obowiązujących w dniu złożenia zamówienia.